Studentai pagyvina būtų nuomos rinką

 

Interviu skelbimų portalui Domoplius.lt

 

1. Daugelis studentų mano, kad nuomininkai juos vertina atsargiai. Ar pagrįsti jų nuogąstavimai ir baimės? Kaip iš tiesų nuomotojai vertina studentus kaip potencialius nuomininkus?

 

Išties, savininkai studentus vertina atsargiai. Labiausiai pageidaujami nuomininkai -paskutiniųjų kursų dirbantys studentai ir galintys už butą laiku mokėti nuompinigius ir komunalines paslaugas. Mažiausiai nuomotojai nori pirmųjų kursų studentų. Yra paplitusi nuomonė, kad jie dar neišsilakstę ir gali butuose rengti įvairius vakarėlius. Beto jiems ir tvarka ne pirmoje vietoje.

Tačiau yra savininkų žinančių, kad jų butas priklauso "studentų" kategorijai ir jie būtent jiems dažniausiai nuomoja. Tokie butai nepasižymi didele prabanga, bet juose yra visi reikiami rakandai, baldai, elementari buitine technika. Dažniausiai, ilgą laiką, studentams nuomavę savininkai atgal gauna jau gerokai "pavargusį" butą, truputi paremontuoja, sutaiso kas yra sugadinta ir nuomoja toliau.

Brangesnių butų savininkai vengia studentų kaip nuomininkų, nes žino, kad kas be nutiktų, vargiai ar galės ką nors iš jų išsireikalauti.

Neretas atvejis, kai nuomojasi butą keletas studentų, paprastai, tai būna mažiausiai pageidaujami nuomininkai, nes nemaža tikimybė, kad butui bus reikalingas jau ir didesnis remontas.

 

2. Jūsų nuomone, kas lemia tokią skeptišką studentų nuomonę apie nuomotojus?

 

Studentai taip pat turi priekaištų nuomotojams. Juos erzina dažni savininkų vizitai, tikrinimai, ar viskas tvarkoje, ar butas tinkamai prižiūrimas, ar laiku mokami komunaliniai mokesčiai. Nepasitikėjimas pirmųjų kursų studentais dažniausiai būna akivaizdus, pastovūs įtarinėjimai, studentai jaučiasi laikomi potencialiais nusikaltėliais.

 

3. Kokias pagrindines sąlygas paprastai nuomotojai kelia nuomininkams studentams ?

 

Pagrindinis savininkų pageidavimas - įsitikinti, kad studentas bus mokus, tinkamai elgsis su jo dispozicijon atiduotu turtu, laiku mokės visus komunalinius mokesčius, nereikės jo kontroliuoti ir svarbiausia, kad nereikėtų piktuoju reikalauti, kad mokėtų jam laiku už nuomą. Ne daugėlis studentų, ką tik ištrūkusių iš tėvų prieglobsčio, žino, kiek nemažai sąnaudų reikalauja buto nuoma, ypač šildymo sezono metu. Nevisi tinkamai apskaičiuoja savo galimybes, o šis gyvenimo patirties neturėjimas labiausiai ir gąsdina nuomotojus. Pagrindinė sąlyga, nuomojant studentams, yra vieno ar dviejų mėnesių depozitas, kuris grąžinamas, kai baigiasi nuomos terminas ir kai patikrinama, ar viskas bute yra taip, kaip buvo prieš jiems įsikeliant, žinoma, įvertinus naturalų buto susidėvėjimą.

 

Su pagarba

Martynas Šulnius

Direktorius

2011-07-10

Atgal | Aukštyn   Versija spausdinimui

2024. Nuomos biuras. Visos teises saugomos.
Sukure: e-sense. Patobulino: Inteka